BU BAYRAM DOĞA BAYRAMI OLSUN!

Türkiye’nin 400 km2 en büyük blok ormanlarında kanyonlar, ırmaklar, gölet ve şelalelerle bezenmiş, uçsuz bucaksız parkurlarda, ister yürüyerek, ister dağ bisikleti ile yeşilin ve oksijenin keyfini çıkartırken, ertesi gün Amasra ve çevresindeki enfes plajları ziyaret ayrı bir zevk oluşturacaktır. Şeker bayramınızı sizler için hazırladığımız ekonomik bir programla süsleyebilirsiniz.

Yenice Rehberli Trekking ve Dağ Bisikleti Organizasyonları
Kanyon Geçişi, BikeCafe, BikeServis, Renk a Bike Bilgi için
Tel: 0370 797 01 22 – 23 / 0532 312 3940 / 0532 015 6778.


 

ETKİNLİKLER
 

 
 

Kent Ormanı - Şeker Kanyonu Üstü Yürüyüş


Albergo Butik Otelden veya Yazı Köyden başlayacağınız bu nefis yürüyüş parkuru. Sekiz ile altı kilometre uzunlukta. Yol boyu sürekli manzara izleyeceğiniz bu güzergah, her yaşta kişinin yapabileceği bir etkinlik. Özellikle ilk bahar ve sonbahar aylarında kaçırılmamalı. İncabacaklar köyü ve Çitdere vadisi’nin yeşille donatılmış görüntüsü, ardından Şeker Kanyon’un insanı ürküten dev kaya duvarları eşliğinde soluk kesen bir yürüyüş bekliyor sizleri. Aşağıdaki Şeker Kanyonunu ve araç yolunu uçaktan seyir eder gibi arkamıza alacağınız fotoğraf platformu ayrı bir zevk verecek. 300 metre aşağıda kent ormanında piknik yapanların seslerini duyduğunuzda önünüze çıkan Filyos vadisi görüntüleri karşısında keyifli zamanlar geçireceksiniz. Patika inişi sırasında, mağara oluşu bu parkuru ilginç kılan detaylardan birini oluşturuyor. Bu program sonunda, kent ormanından otelimize yürüyebileceğiniz gibi, araç servisi de sağlanabilmektedir.  


 Kızılkaya Vadisi Yürüyüşü

Kızılkaya Vadisi’ni baştan sona geçen bu güzargah, dere yatağının hoş sürprizleriyle neşeli bir yürüyüş sunuyor doğaseverlere. Orman yoluyla beraber kıvrılarak akan derenin oluşturduğu davetkar şelale ve göletler yürüyüşçülere keyifli zamanlar yaşatmaya çağırıyor. Serinlemek isteyenler yaz günlerinde buz gibi sularda serinleme fırsatını kaçırmamalı. Parkur güzergahında bir mola yeri olan Erkenez çeşmesinin ardından Kızılkaya Orman Tesislerinde yürüyüşümüz son buluyor. Toplam 12 kilometre uzunluktaki parkurumuz tercih edildiğinde kısa veya uzun rotalar sunarken, tamamlanan etkinlik sonrası, alabalık tesislerinden de faydalanabilirsiniz. Kızılkaya Vadisi yürüyüşüne otelimizden araçla servis verilmektedir.

 
 Güney Köy, FındıkAltı Yürüyüşü

Yazıköyden, güneyköye inen yamaçtan yapacağımız 4 kilometrelik yürüyüşte, karşı yamaçta kalan Göktepe v Bağbaşı yaylası manzarası eşliğinde yürüyerek veya bisiklette binerken, Güney Köyün panoramik görüntüleri karşısında, seyrine doyulmayan bir atmosfer oluşuyor. Günün diğer kısmını değerlendirmek isteyenlere, güney Köy araçla 5 kilometre ileride ki Fındıkaltı orman tesislerine geçerek oradaki çayırda etkinliğimize ( Voleybol, Piknik, Futbol, Bisiklet sürmek) devam edebilirsiniz. Ayrıca, Göktepe yaylasına ikinci bir yürüyüş programı da gerçekleştirebilirsiniz. Bu yoğun ve ancak çok keyif alacağınız program için otelimizden araçla servisi sağlamaktadır.


Sorgun Yayla ve Eğriova Göleti

Otelmize araçla 1 saat mesafede olan 1400 metre irtifada bulunan Sorgun Yaylası, Yenice ormanları havzasının en geniş çayırlığı olup, dört bir yana muhteşem manzaralarıyla yapacağınız çeşitli mesafedeki parkurlarda, yürüyüş ve bisiklet sürerken doğa ile baş başa olma fırsatını yaşayacaksınız. Yayla sakinlerinin size sunduğu nefis ayranlarla yapacağınız piknik size bu muhteşem doğanın zevkini fazlasıyla tattıracaktır. Ayrıça programınıza ekleyeceğimiz, Sorgun yayla, Eğiriova göleti yürüyüşü ile etkinlik sırasında hiç tanımadığınız ya da güzelliği karşısında şaşıracağınız sayısız bitki türüyle bezenmiş yollarda yürümenin veya bisiklet sürmenin keyfini yaşayacaksınız. Otelemizden grup oluşturulduğu taktirde Sorgun yaylasına araç (istenirse piknik programı dahil edilebilir) servis verilmektedir.